Edukacja seksualna siedmiolatka – pszczółki i te sprawy

edukacja seksualna     Nie, wcale nie będę wam wciskać, że dzieciom swoim kwestie prokreacyjne tłumaczyłam na przykładzie pszczółek i motylków. Bo wcale tak nie było. Chłopcy doskonale wiedzą, skąd się biorą dzieci, w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia, którędy się rodzą itd. Pytali, dowiedzieli się, zobaczyli na obrazkach dostosowanych do wieku. Niby temat na jakiś czas zamknięty. Ale zdarza się, że temat sam się otwiera.

     Tak się właśnie stało. Pewnego dnia, gdy odwiedzaliśmy dzieci na wakacjach, babcia oznajmiła, że podczas spaceru przez miasto, Michał odśpiewał jej (i przechodniom) pewną piosenkę. Całą.

A leci ona następująco (klik):
Kury - Pszczółka Maja
I od razu polecam się ze słowami:

A teraz przed państwem czteroletni Stefan!

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają
Wszyscy Maję znają i ją grają
Maja daje tu i tam
No i syfa rozsiewa

Więc Guciu jeśli bzyknąć będziesz chciał se Maję
Załóż szybko gumkę na swą faję
I uważaj żeby ta
Gumka czasem nie pękła

Jak pęknie no to będzie trochę przewalone
Bo syf zaraz przejdzie na twą żonę
A jak ona dowie się
To wtedy – wtedy ona zabije cię

     Piosenka znana i lubiana przez dzieciaki figuruje na naszej samochodowej składance. Ale nie wpadłabym na to, że się jej Michał na pamięć nauczy i że będzie ją publicznie śpiewał. Skoro już jednak śpiewa, to wypadałoby, żeby wiedział, o czym.

     Przyznam szczerze, że opowiadanie siedmiolatkowi o chorobach wenerycznych, puszczalskich pszczółkach i niewiernych trutniach jest dość trudne, ale przyjął na klatę, a my – dzielni rodzice – zdołaliśmy nie posikać się ze śmiechu w trakcie tyrady o bezpiecznym seksie.

     Drodzy rodzice swoich dzieci, uważajcie, jakie piosenki dzieciom puszczacie, bo wkrótce za wersję prawdy inną niż bocian/kapusta będzie można trafić do pierdla.elzbieta-haque