Copywriting

copywriting

     Copywriting to według Wikipedii pisanie tekstów do publikacji i sloganów reklamowych. Copywriter ma być kreatywny i oryginalny. Ma także znać potrzeby konsumentów i sztukę perswazji. Rynek czuje, że copywriter to ktoś, kto napisze dla klienta nośne hasła na stronę internetową, stworzy reklamę, materiały, które pomogą klientowi zwiększyć obroty przedsiębiorstwa. Copywriter redaguje także newsy. Copywriting to tworzenie wartościowych treści, tekstów perswazyjnych, spotów, reklam wizualnych, zespołowe budowanie kampanii.
copywriter
     W słowie copywriting (ang.) użyte zostało składowe słowo copy-, które – o dziwo – nie oznacza kopii. W tym konkretnym przypadku copy oznacza materiał do publikacji, druku. A zatem nie można powiedzieć, że produkowanie tekstów na zasadzie kopii z kopii plus mieszanie synonimów to również copywriting. Nie, tego copywritingiem nazwać nie można.
Elżbieta Haque

Written by Elżbieta Haque

Elżbieta Haque

Elżbieta Haque – kobieta diabłem podszyta, sarkastyczna jędza o czarnym sercu. To wersja oficjalna. Nieoficjalnie ryczy na komediach romantycznych. W obydwu wersjach pasjonatka życiowych absurdów. Żyje, kocha, wychowuje, pisze, słucha, obserwuje. Ateistka i feministka. Buntowniczka, zwolenniczka krytycznego myślenia, pasjonatka dyskusji.